Mexiko - plávanie s korytnačkami

Plávanie s korytnačkami v Mexiku

Nádherné, elegantné a roztomilé opancierované potvorky plávajú všade okolo vás. Okrem toho kde tu nejaká raja, alebo húf rybičiek. Aj vy si môžete užiť plávanie s korytnačkami, ak sa vyberiete na dovolenku do Mexika. Medzi 2 najobľúbenejšie miesta, kde je možné vidieť v Mexiku korytnačky bez lode patria Akumal a Tulum. My sme sem podnikli výlety miestnym autobusom z Playa del Carmen za pár eur, ale je možné ísť aj na celodenný výlet z letoviska Cancún.

Akumal - pláž s morskými korytnačkami

Akumal

Malá pláž s morskými riasami na dne v ostatných pár rokoch získala takú popularitu, že turisti pomali ale isto ničia ekosystém, ktorý korytnačky potrebujú pre život. Aj preto je na pláži zákaz naháňať korytnačky, dotýkať sa ich, kŕmiť ich, či používať opaľovacie krémy, ktoré nie sú založené na prírodnej / ekologickej báze. Oveľa lepšie je na plávanie s korytnačkami použiť ako ochranu surferské tričko, alebo špeciálne oblečenie.

Tulum

Aj keď sme išli do Tulum skôr pozerať ruiny slávneho indiánskeho kmeňa Mayov, pri vstupe nás prekvapil sprievodca, ktorí nám ponúkol za približne 24 eur  (480 pesos) šnorchlovací výlet, aby sme si pozreli ruiny aj z mora a potom mohli šnorchlovať na koralovom útese. Po pár minútach sledovania malých rybičiek pomedzi koral sa k nám priblížili korytnačky aj raje, ktoré sú už pravdepodobne naučené na kŕmenie miestnych lodí. Zážitok to bol úžasný a vrelo odporúčam takéto spestrenie archeologického výletu 😉

Pláže v Mexiku - Tulum
Adam

Leave a reply