trajekt na cozumel

Cozumel - mexický prístav pre karibských výletníkov

Ak si pozriete okružné plavby Karibikom, väčšina z tých, čo kotvia v Mexiku sa zastaví buď v Cancúne, alebo na malom ostrove Cozumel pri Playa de Carmen. Na ostrov sa dá dostať trajektom, cesta trvala približne 45 minút, lode chodia každú hodinu. Štandardný trajekt Mexico Waterjets stojí 140 pesos (7€) spiatočne, expresný Ultramar je dvojnásobne drahší a o niečo rýchlejší.

Cozumel - discover mexiko

 

Discover Mexiko - park miniatúr a múzeum

Ak sa chcete dozvedieť niečo o histórii Mexika, indiánskych kmeňov, pozrieť si ukážky architektúry od čias pyramíd až po moderné budovy v Mexiko city, tak Discover Mexico na ostrove Cozumel je práve pre vás. Za vstupné približne 25 eur vám všetko porozpráva anglicky hovoriaci sprievodca, predstaví ukážku umenia v mini galérii, či pripraví živú show akrobatického vyvolávania dažďa. Určite vám ponúkne aj zaujímavé (no extra platené) workshopy k výrobe čokolády, či ochutnávku tequily, tie sme však my nestihli.

miniatury discover mexiko

 

Pláž Palancar - obed s pávmi

pláž palancar cozumel

V turistickej kancelárii, viacerých blogoch a aj taxikár nám ako najkrajšiu pláž odporučili Playa Palancar. Mali sme však nešťastie nielen na vyplavené riasy, ale ešte sme aj zmokli 😉 Ako spomienku na túto pláž nám tak zostanú asi len pávy, ktoré sa tam prechádzali.
História Cozumelu

Cozumel sa zapísal do histórie v máji 1518, keď španielsky kapitán Juan de Grijalva ako prvý Španiel vkročil na územie Mexika a nazval ho “Santa Cruz de la Puerta Latina”. Až rok potom (1519) prišiel Hernando Cortés aby tu sformoval vojsko pred dobívaním Mexika.

Mapa ostrova Cozumel

Mapa - Cozumel

Adam

Leave a reply