Ostrov Isla Mujeres - Mexiko

Mexický ostrov žien - Isla Mujeres

Len pol hodinku trajektom (13 km) od mexického letoviska Cancún sa nachádza Isla Mujeres - v preklade Ostrov žien.

My sme plavili z Puerto Juarez za 300 pesos na osobu (15€), ale dá sa ísť aj zo zona hoteliera. Malý karibský ostrov dlhý približne 7 kilometrov a široký len 650 metrov peši len tak ľahko neobídete, a preto sa na ňom prenajímajú najmä skútre a malé golfové autíčka. Hneď po vylodení vás "napadnú" húfy predavačov, ktorí s vami doslova postojačky budú chcieť podpísať zmluv. Pomedzi zaujímavé uličky so suvenírmi a grafiti výzdobou vás budú ťahať k novému dopravnému prostriedku.

centrum isla mujeres

Keďže sme si nekúpili žiadny šnorchlovací výlet, rozhodli sme sa prebádať ostrov v golfovom autíčku. Cenu (35€) si určujú takmer monopolne podľa sezóny, takže v princípe je jedno, kde zaň zaplatíte, radšej si vyberte prenájom, v ktorom nebude množstvo ľudí a ľahko ho nájdete pri vracaní auta. Našou prvou zastávkou bola Tortugranja - útočisko korytnačiek Kareta. V nádržiach a akváriách si môžete pozrieť nielen rôzne veľkosti a druhy korytnačiek, ale aj ďalšie morské potvorky.

Na južnom cípe (Punta Sur) nájdete ruiny starých Mayov s chrámom bohyne Ixchel, reštauráciu, múzeum sôch, či starý maják.

Naspäť sme sa vracali východným pobrežím, pofotili nádherný výhľad a neskôr sme pokračovali do centra na severnú pláž. Lehátka a slnečníky patrili zväčša reštauráciám a barom na pláži, takže je dobré spojiť príjemné s užitočným a najesť sa priamo na pláži.

Top atrakcie Isla Mujeres

  • šnorchlovanie a podmorský život
  • podmorské múzeum Musa
  • plávanie s delfínmi
  • ruiny Mayov Punta Sur
  • Tortugranja - záchranné centrum pre korytnačky
Mapa ostrova Isla mujeres

Mapa Isla Mujeres

Adam

1 comment

Leave a reply