Biela veľryba

Plávanie s delfínmi - zážitok na celý život

Delfíny show

Last minute dovolenku v Turecku sme si spestrili dvomi fakultatívnymi výletmi. Prvý výlet bol do známych tureckých kúpeľov Hammam. Dokonalý oddych vďaka peelingu a stretchingu v mydlovej pene, relax na obrovskom nahriatom mramorovom kameni, aromatická sauna a na záver štandardná olejová masáž. Fakultatívny výlet stál pred 6-timi rokmi okolo 20 eur, takže patril skôr k tým lacnejším a naozaj stál za to. Druhý výlet nás vyšiel síce podstatne drahšie, ale naozaj ostane v pamäti na celý život. V Aqualande v tureckej Antalyi sme totiž okrem všetkých tobogánov a atrakcií išli aj na show hravých a múdrych uškatcov, obrovskej bielej veľryby a inteligentných delfínov.

Plávanie s delfínmi

 

Takmer celý čas sme s obdivom pozorovali, čo všetko sa dokázali naučiť tieto divé morské zvieratá v zajatí. Skákať, nosiť lopty, chytať kruhy, dokonca kresliť. Nacvičený program bol veľmi zaujímavý pre publikum, ktoré tvorili nielen malé deti ale aj dospelí a niekoľko dôchodcov. Pár minútové plávanie  s delfínmi, ktoré sme absolvovali hneď po nacvičenej šov síce stojí asi 100 eur na osobu, nikdy sme ho neoľutovali. Plávanie s delfínmi bolo úžasné, povozili nás po bazéne tak, že sme ich držali za hornú plutvu, nechali sa škrabkať na bruchu a celý čas si hravo hrkútali a usmievali sa. Bol som prekvapený, akú majú teplú a hladkú kožu, aké sú inteligentné a charizmatické. Ak budete mať možnosť plávať s delfínmi, určite to využite. My sme okrem poplatku za show a poplatku za kúpanie nakoniec ešte priplatili aj za fotky (cca 10€ za fotku), čiže najlepšie je, ak niekto ostane mimo bazén a nafotí vás, aby ste si spomienky na delfíny nemuseli kúpiť za ďalších 100 eur.

 

Adam

7 comments

 1. Avatar
  Michaela 18 apríla, 2013 at 10:57 Odpovedať

  Dobrý deň,
  tiež by som chcela vyskúšať plávanie s delfínmi a Váš článok bol pre mňa rozhodujúci, že sa to aj za tie peniaze, kvôli tomu zážitku oplatí 🙂 Chcela by som sa však opýtať, či náhodou neviete či je park otvorený celoročne a či sa tam treba vopred nejako objednať?? Za odpoveď ďakujem .

  • Adam
   Adam 21 júna, 2013 at 17:44 Odpovedať

   dobrý deň, vstup do parku a show bol 20€ pre dospelých, 15€ pre deti, príplatky boli za plávanie s delfínmi (100€) alebo tuleňmi (50€). Ceny

 2. Avatar
  Lucia 4 januára, 2014 at 21:18 Odpovedať

  Chdela by som sa opýtať, kedy sa platí za plávanie s delfínmi. Priamo v parku? alebo v hoteli? ked si objednám tetnto výlet?
  A ako je to s fotením, oni mi spravia len 1 fotku? či viac fotiek za 10 €. A dá sa spraviť tak, že pôjdeme dvaja, zaplatíme plávane s delfínom a jeden ostane von z vody, odfotí druhého a potom sa vymenia?

  • Adam
   Adam 6 januára, 2014 at 17:49 Odpovedať

   Dobrý deň Lucia, keď sme tam boli my, plávanie s delfínmi sa platilo priamo v parku. V hoteli len výlet do aquaparku. Ak idete viacerí, poproste známych / rodinu nech Vás nafotia, lebo tie fotky, čo robia oni sú dosť drahé. V bazéne s delfínmi nie sú všetci naraz, takže môžete to skúsiť aj tak, ako píšete. Pekný zážitok prajem

Leave a reply