zimná dovolenka - maledivy

5 tipov na zimnú exotiku - bežte za slnkom!

Zimné mesiace sú rajom predovšetkým pre lyžiarov, ktorí nedočkavo sledujú snehové správy, nech vidia, ako to vyzerá na zjazdovkách. A čo tí ostatní, ktorým sa na zasnežené kopce príliš nechce? Zimná dovolenka nemusí nevyhnutne znamenať len lyžovačku, oddychovať môžete pokojne aj v exotike, pri mori.

Prelom rokov nahráva predovšetkým vašim peňaženkám, najmä január a február sú plné výhodných akciových ponúk. Nečakajte, kým letné slnko zavíta k nám, choďte mu naproti. Zimná dovolenka v exotike je pre vás niečo neznáme? Pozrite si 5 tipov, kam by ste sa mali vydať.
Kuba

zimná dovolenka - kuba

Tento ostrov je stelesnením Karibiku. Krásne pieskové pláže, tyrkysovomodré more, podmanivé tóny salsy, vôňa cigár a rumu. Toto je tá pravá exotika, ďaleko od mrazivého vetra a snehu. Krajina s pohnutou históriou ponúka všetko, čo si našinec môže želať - kvalitný hotelový štandard, lacné potraviny, kultúrne vyžitie a predovšetkým relax v tieni pálm.

Bali

zimná dovolenka - bali

Najpopulárnejšia dovolenková destinácia v Indonézii. Miestni si plne uvedomujú, že turistický priemysel túto lokalitu v podstate živí a tomu zodpovedá aj kvalita služieb. Obľúbený je predovšetkým juh ostrova a známa pláž Kuta. Hlavnými lákadlami sú exotické jedlá, krásna príroda a kopa budhistických chrámov, kde sa pokojná atmosféra dá priam krájať.

Thajsko

zimná dovolenka - thajsko

Za príjemným počasím môžete odletieť aj do Thajska. Krajina v posledných rokoch zaznamenala nárast záujmu turistov a preto tu nebudete mať núdzu o nič. Prívetiví domáci vám radi pomôžu a odporučia miesta na relax a zábavu. Bujarý nočný život, rušné trhoviská, luxusné nákupné strediská, svetoznáme masáže, tropické ostrovy - na svoje si príde každý.

Maroko

zimná dovolenka - maroko

Afrika je v podstate za rohom, no zároveň dosť ďaleko na to, aby Slovák pocítil diametrálne odlišnú kultúru. Marocké počasie je v zimných mesiacoch veľmi príjemné, za ideálnych podmienok sa môžete pokojne aj opaľovať. Prípadne sa môžete naučiť surfovať, ochutnať vynikajúci berberský čaj, alebo navštíviť pieskové duny.

Maledivy

zimná dovolenka - maledivy

Raj pre milovníkov vodných športov. Na Maledivách sa môžete potápať, surfovať, jazdiť na skútroch, len tak si plávať, prípadne leňošiť na pláži v príjemných teplotách. Na zahodenie nie sú ani luxusné hotely, ktorých tu je neúrekom. Toto súostrovie je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí chcú proste vypadnúť ďaleko od zhonu a stresu.

Leave a reply