Sardínia – ostrov, na ktorý sa budete chcieť vrátiť

Sardíniu poznáme aj pod názvom Karibik Stredomoria. Ak ste na tomto ostrove nachádzajúcom sa v Stredozemnom mori ešte neboli, čím skôr to napravte. Sardínia, ako druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori (prvý je Sicília), má čo ponúknuť nielen milovníkom mora a pláží, ale aj milovníkom histórie. Sardínia je ostrov, na ktorý sa budete chcieť vrátiť.
Priame spojenie s Korzikou – s mestom Bonifacio

Ak si objednáte dovolenku na Sardíniu, odporúčame vám zájsť do jej severnejšej časti. V mestečku Santa Teresa Gallura nájdete stredne veľký prístav, ktorý spája severnú časť Sardínie s francúzskym ostrovom Korzika. Na ostrov Korzika sa dostanete trajektom, ktorý premáva v pomerne častých intervaloch. Ostrov Korzika, konkrétne mesto Bonifacio, ktoré je postavené doslova na útese, uvidíte aj bez pomoci ďalekohľadu. Vzdialenosť medzi týmito dvoma ostrovmi je malá. Za necelú hodinu ste v Bonifaciu.

 

Národný park La Maddalena

Neďaleko Santa Teresy nájdete aj ďalší prístav (prístav v meste Palau), z ktorého sa ale nedostanete na Korziku. Dostanete sa na súostrovie La Maddalena, ktoré je dokonca aj národným parkom a prakticky z každej časti Sardínie sú organizované fakultatívne výlety do tejto oblasti. Odporúčame vám návštevu tohto súostrovia, kde žije 11 000 obyvateľov. Ostrovov je celkovo sedem. Nájdete tú prekrásne pláže, priezračne čisté more a dokonca aj ružový piesok na pláži nazývanej Spiagga Rosa, čiže Ružová pláž. Viete, že ružové sfarbenie vody a piesku spôsobujú červené koraly, ktoré tu žijú?

Pláže Sardínia

Nedotknuté pláže v blízkosti mesta Orosei

Ak ste si vyhliadli ubytovanie v blízkosti mestečka Orosei, odporúčame vám návštevu nedotknutých pláži v jeho blízkosti. Cala Luna, Cala Sisine, Cala Mariolu, Cala Goloritze, ale aj návšteva Grotta del Fico a Grotta Bue Marino (jaskyne v blízkostí týchto pláží) stoja za návštevu. Na väčšinu týchto pláží sa dostanete len loďou. Z pevniny je prístup napríklad na Cala Luna. Odporúčame vám výlet loďou. Zažijete neopakovateľný zážitok nielen na mori, ale aj na plážach, kde budete môcť pozorovať morské ryby a vychutnáť si žiarivo biely piesok a kamienky.

 

Sardínia - historické stavby Nuraghi

Nuraghi

Sardínia má aj iné zaujímavé miesta. My sme vám ponúkli len zopár, ktoré vám jednoznačne odporúčame. Ak vás na Sardínii zaujmú zvláštne kamenné stavby v tvare obráteného vedra, sú to nuraghi. Doposiaľ nikto nezistil, na čo slúžili, ale s najväčšou pravdepodobnosťou slúžili na náboženské účely.

Lacnejšiu dovolenku v Taliansku si kúpite kedykoľvek. Ak ale chcete zažiť veľké dobrodružstvo a milujete nedotknutú prírodu, odporúčame vám Sardíniu.

Zo Sardínie sa nevracajte bez koralového náhrdelníku/ náramku a chutného Mirta, ktoré patria medzi najčastejšie suveníry, ktoré si ľudia nosia z tohto čarokrásneho ostrova.

Leave a reply