Klokan a nový zéland na Slovensku

Nový Zéland, klokan, Pán prsteňov a maorská osada

Viete si predstaviť, že by ste sa na Nový Zéland dostali z Bratislavy, alebo Žiliny len za hodinku a dokonca autom? Chceli by ste vidieť austrálske klokany alebo malé domčeky hobitov z Pána prsteňov? Tak  si spravte výlet do obce Modrová, neďaleko Piešťan. Pred niekoľkými rokmi sa rozhodli Dr. Minár a pani Jedličková vybudovať kúsok ich vysnívaného Nového Zélandu v zelených kopcoch blízko kúpeľného mesta Piešťany. Pri vstupe do zoofarmy vás upúta dopravná značka "Nový Zéland" a tiež výstraha "Pozor klokany". Prehliadka zoofarmy je možná celoročne, pracovné dni len od 12:00 do 17:00, cez víkendy, sviatky a školské prázdniny od 11:00 do 19:00 a vstupné do tohoto netradičného parku stojí 3€ (deti,študenti ZŤP - 2,50€)

Austrálske klokany na Slovensku

Zvieratá v zoofarme Modrová

Kto okrem klokanov býva na zoofarme? Už ako sa budete blížiť k parku, uvidíte ako sa budú voľne pásť novozélandské ovečky Romney a vlasatý dobytok známy najmä z škótskej vysočiny - highland cattle. Zvieratá však pochádzajú z rôznych kútov sveta, nechýba ani obrovský bizón, akého naháňali stáročia indiáni z amerických prérií. Na kopci je areál vyhradený pre Austráliu, hlavný zástupca je samozrejme klokan (tmavý aj biely albín) a pštros Emu. Afriku zastupuje burská koza, Južnú Ameriku odvážna čierna lama, ktorá sa pokojne prechádzala po parku a Maorskej osade.

Modrová - Hobitton

Pán prsteňov

V parku v Modrovej je časť obrovského areálu venovaná aj hrdinom zo slávneho diela J.R.R Tolkiena. Nájdete tu Hobitton - domčeky malých obyvateľov Stredozeme,  palicu slávneho čarodejníka Gandalfa, či dokonca režisérsku stoličku Petra Jacksona.

Modrová - Maorská osada v lese

Maorská osada v Modrovej

Zaujímavým doplnkom farmy je aj Maorská osada v lese nad parkom, kde sú okrem tradičným drevených príbytkov maorských šamanov a lovcov aj rôzne pasce na zvieratá, ktoré Maorovia používali na lov vtákov (vták kiwi, pštros ...)

 

Adam

2 comments

  1. Avatar
    Petra 18 júla, 2014 at 04:52 Odpovedať

    Jedna hnidopiska pripominka – Pstros ani Emu na NZ nezili cca do roku 1900 (byli dovezeni Evropany na farmareni), tak ho Maori asi tezko chytali…
    Maori hojne chytali mnohem zajimavejsiho a vetsiho jiz vyhynuleho neletaveho ptaka Moa.
    Autori by si meli poradne zjistit co vlastne vystavuji…. 🙂

Leave a reply