kultúra a zvyky na Bali

7 dôvodov prečo navštíviť Bali

Nádherný ostrov v Indonézii, nazývaný tiež ostrovom bohov a démonov. Ponúkne Vám nádhernú scenériu, krásne pláže, veľkolepú kultúru a prívetivých ľudí. Miesto ako stvorené pre dobrodruhov. Stále váhaš? Prečítaj si  7 dôvodov prečo navštíviť Bali.

1. Staneš sa milionár za minútu 🙂

Stačí tak málo, pár rozmenených eur a v rukách sa ti objavia milióny. Úžasný pocit, až kým nezistíš že najlacnejšia fľaša minerálky stojí 6000 rupli. A potom sa tie milóny rozkotúľajú ani nevieš ako.

 

2. Unikátna kultúra

tradície a kultúra na Bali

Krásne stavby a sochy

Hoci je Bali jeden z mnohých Indonézskych ostrovov ( je ich vyše 17 tisíc ) ich kultúra je úplne odlišná ako u “susedov”. Žije tu najviac hinduistov, ktorých kultúra, spôsob života a tradície majú na svedomí, že na Bali sa budete môcť kochať tými najkrajšími tradičnými odevmi žien, svadobné zvony budete počuť znieť každý víkend a národný tanec si pozriete s otvorenými ústami.

 

3. Nádherná príroda

Príroda na ostrove Bali

Dramaticky vyzerajúce sopky, prímorské útesy, zelené ryžové polia, záhadné chrámy, piesočnaté pláže. To je len malý zoznam toho, čo všetko vie tento nádherný ostrov ponúknuť.

 

4. Ľudia

kultúra a zvyky na Bali

Priateľsky s úsmevom na tváry tak by sa dali charakterizovať ľudia žijúci na Bali, čokoľvek si vypýtate vždy sa Vám budu snažiť výjsť v ústrety.

 

5. Jedlo

Bali, jedlo na ulici

jedlo na Bali

Kto by nechcel 10 chodové menu za pár “grošov”? Cena nehrá rolu, či si jedlo dáte v reštaurácii 4 hviezdičkového hotela, či na ulici od staršej babičky chutiť bude vynikajúco.

 

6. Možnosti naozaj pre každého

Krásne pláže na Bali

Rád sa opaluješ, rád vylehuješ na pláži, rád šnorchluješ, rád sa potápaš, maš rád turistiku, chcel by si plávať s delfínmi, rád nakupuješ, rád raftuješ? Si na správnom mieste, na Bali možeš všetko.

 

7. Staneš sa imúnny voči automobilovým klaksónom

Prečo? dozvieš sa v článku o cestovaní na Bali.

TagsÁzia
Erika

Leave a reply