Disneyland - najlepšie zábavné parky v Európe

Najlepšie zábavné parky v Európe

Zábavné parky lákajú milióny turistov ročne a medzi návštevníkov nepatria len deti. Priznajme, kto by sa nechcel opäť vrátiť do čias bez stresov a hypoték a užívať si len zábavu, či adrenalín. Na svete sú mnohé úžasné zábavné parky, a preto prinášame zoznam tých najnavštevovanejších v Európe.

 

1 | Disneyland - Paríž, Francúzsko

Disneyland Paríž - zábavné parky
Viac ako 11 miliónov návštevníkov v roku 2012 radí Disneyland na prvé miesto v návštevnosti zábavných parkov v Európe.

 

2 | Europapark - Rust, Nemecko

Europa Park - zábavné parky v Európe

Viac ako sto atrakcií v parku s tematikou 13 krajín preslávilo najmä 11 húsenkových dráh. Viac ako 4,5 milióna návštevníkov v roku 2012 radí nemecký zábavný park na druhé miesto v Európe.

 

3 | Efteling - Kaatsheuvel, Holandsko

Efteling - zaujímavé zábavné parky
Jeden z najstarších zábavných parkov na svete sa nachádza v Holandsku a viac ako 4 milióny turistov ročne lákajú mystická téma víl, fantázie, legiend a povier.

 

4 | Tivoli gardens - Copenhagen, Dánsko

Zábavné parky - Kodaň, Tivoli

Druhý najstarší zábavný park na svete bol v dánskom hlavnom meste otvorený v roku 1843 a minulý rok prvýkrát prekonal hranicu 4 milióny turistov ročne.
 

5 | PortAventura - Salou, Španielsko

Zábavné parky v Európe
Najväčší zábavný park v Španielsku spája množstvo atrakcií, húsenkových dráh a aquaparku v oblasti Tarragona pri Barcelone.

 

6 | Liseberg - Goteborg, Švédsko

Balder - zábavné parky v Škandinávii

Liseberg patrí medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie v Škandinávii. Jedným z klenotov, ktoré ponúkajú zábavné parky, sú obrovské "rollercoastre" a práve Balder patrí medzi najlepšie drevené dráhy na svete.

 

7 | Gardaland - Castelnuovo del Garda, Taliansko

Del Gordo, talianske zábavné parky

Obrovský národný park pri jazere Garda bol otvorený v roku 1975 a dnes ponúka od dobrodružných pirátske atrakcie, hrady, džungľu, Aladinov palác, či ufo.

 

8 | Alton Towers - Staffordshire, Anglicko

Alton Towers - strašidelné zábavné parky

Takmer 2,5 milióna návštevníkov si prišlo v roku 2012 vychutnať adrenalín aj zábavu do najnavštevovanejšieho britského zábavného a strašidelného parku Alton Towers, ktorý počas letnej sezóny zamestnáva až 2 400 pracovníkov.

 

9 | Legoland Windsor - Berkshire, UK

LEGOLAND - zábavné parky
Mnohí z nás zažili s legom nádherné momenty skladania a aj bolestivé chvíle, keď ste stupili na maličké umelohmotné kocky. Legoland je detský zábavný park s množstvom atrakcií vyskladaných z LEGO stavebnice.

 

Ak vás nelákajú tematické zábavné parky s húsenkovými dráhami, navštívte niektorý z Aquaparkov, najlepší v Európe je vraj španielsky SIAM PARK naKkanárskom ostrove Tenerife.

Adam

Leave a reply