Kde prežiť oslavy nového roku - netradičný Silvester

Ubytovanie na Silvestra - kam sa vybrať na nový rok

Plánujete rozlúčku s rokom 2013 v horách na chate? Chcete sa počas vianočných sviatkov vyblázniť na lyžiach, alebo snowboarde? Tak je najvyšší čas, aby ste si našli ubytovanie na Silvestra. Aj keď pred pár týždňami boli letné horúčavy, hotely a ubytovanie na Silvestra je dobré zabookovať čím skôr najmä pri väčších partiách.

Ubytovanie na Silvestra

Kam sa vybrať na silvestra na lyžovačku?

Na Slovensku je množstvo krásnych miest, kde sa dajú stráviť vianočné sviatky a osláviť príchod nového roka a záleží skôr od preferencií. Ak túžite po silvestrovskej lyžovačke, dobré je vyhľadať najmä vyššie položené strediská s umelým zasnežovaním, keďže počasie sa práve počas vianoc snaží často zaujať radikálnym oteplením. Odporúčal by som preto najmä tieto lyžiarske destinácie.

Vysoké Tatry

Nadlhšiu sezónu majú zvyčajne lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách. Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso, ale aj rezorty Starý Smokovec, Bachledová dolina a Podbanské ponúkajú moderné lanovky a služby. Ak chcete vyskúšať desiatky kilometrov zjazdoviek a obdivovať horskú pýchu Slovenska, určite si pozrite ubytovanie Vysoké tatry

Nízke Tatry a Veľká Fatra

Jedným z najnavštevovanejších lyžiarských stredísk v Nízkych Tatrách je istotne stredisko Jasná. Zjazdovky na pod Chopkom majú rôzne obtiažnosti a sú tak ideálnym miestom aj pre rodiny s deťmi. Jasná patrí medzi najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku a samozrejme zjazdovky sú v prípade potreby umelo zasnežované. Park Snow Donovaly ponúka viac ako 11 kilometrov upravovaných zjazdoviek a množstvo služieb od reštaurácii až po servis a požičovňu lyží.

Ak sa tento rok vydarila meteorológom predpoveď a naozaj bude tuhá zima, silvestrovská lyžovačka sa dá hravo naplánovať aj v iných lokalitách, akou je Malá Fatra, alebo Severo západ Slovenska.

Ak preferujete chalupy alebo chaty na silvestra, odporúčam slovenské portály ako  Chaty-Chalupy či  Prvé ubytovanie

 

Kam na silvestrovský welness?

Ak nepatríte k milovníkom stuhnutých lyžiarok a zamrznutých lanoviek a na lyžovačkách ste trávili viac času pri čaji s rumom v horských bufetoch ako na svahu, možno je na čase vymeniť aktívny oddych za tradičný relax v saune, bazéne, vírivke a masáži. Slovensko ponúka mnohé liečivé kúpele a moderné welness strediská. Popri tradičných kúpeľoch v Piešťanoch, Rajeckých a Turčianskych Tepliciach atď sa darí aj mnohým aquaparkom ako Tatralandia, Aquapark Senec, Aquacity Poprad, Bešeňová a ďalšie. Na Slovensku je k dispozícii viac ako 200 hotelov a zariadení s welness službami.

 

kúpele na Slovensku

zdroj: www.penziony-hotely.sk/img/mapa-lazne-sk.gif

 

Máte záujem o exotiku na Silvestra?

Náhodou som narazil na českú stránku, ktorá sa špecializuje na exotické silvestrovské zájazdy. Za zmienku stoja okrem iného aj tieto výlety

 

Kuba na Silvestra

Kuba |   28.12.2013 - 12.1.2014  |  59700 Kč  ( 2311€)

Las Vegas na Silvestra

Las Vegas |   26.12.2013 - 6.1.2014  |  65990 Kč  ( 2555€)

 

 

1 comment

Leave a reply