termálny prameň - Sklené Teplice

Termálne kúpele Sklené Teplice

Piešťany, Smrdáky, Ružbachy, či Turčianske, Trenčianske, Rajecké alebo Sklené Teplice. Na to,  aká je Slovensko malá krajina, môžeme byť obzvlášť hrdí na množstvo kvalitných prírodných termálnych a liečebných prameňov a kúpeľov.

termálny prameň - Sklené Teplice

Sklené Teplice

Dedinka s menej ako 500 obyvateľmi v Štiavnických vrchoch patrí medzi menej frekventované a menej známe liečebné kúpele na Slovensku. Termálne pramene s teplotou 28 až 53°C poznali miestni obyvatelia už v 16. storočí a dodnes sa tu liečia choroby  pohybového a nervového ústrojenstva. Unikátny je najmä kúpeľ prezývaný "parenica" - parný kúpeľ priamo v jaskyni, kde horúci termálny prameň vyviera . V kúpeľoch je možné získať liečebný pobyt cez poisťovňu, alebo si ho zakúpiť. V ponuke sú viaceré procedúry, saunový svet, soľná jaskyňa, termálne bazény, či masáže.

 

Sklené Teplice - parenica a kostol

Termálne kúpalisko Sklené Teplice

Dedinka Sklené Teplice je obklopená vrchmi a je vhodná na turistiku či cyklovýlety. Nad obcou sa nachádza zrúcanina hradu Teplica, tzv. Pustý hrad. V letných mesiacoch môžete navštíviť aj vonkajšie termálne kúpalisko. Na prechádzku sa môžete vybrať do miestneho parku, alebo si dať kávu a koláčik v štýlovej kaviarni.
sklené teplice
potok teplá - Sklené Teplice

V dedine sú 2-3 reštaurácie, nám sa najviac páčila Pizzéria pod hradom, kde majú fantastickú "teplickú pizzu".
Pizzeria pod hradom - Sklené Teplice
Teplická pizza

V zime sa dá lyžovať na Skalke alebo v Salamandra rezorte, obe strediská sú vzdialené približne pol hodinku autom. Priamo v dedine je aj jazierko, ktoré pri väčších mrazoch slúži budúcim hokejovým a krasokorčuliarskym nádejám ako tréningová plocha 😉
Sklené teplice - lyžovačka na Skalke
Lyžovačka Skalka

Za návštevu stojí aj historické banícke mesto Banská Štiavnica, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. Očaria vás nádherné budovy, námestia a banícke múzeum.

Adam

1 comment

  1. dagasz@azet.sk 6 júl, 2017 at 21:23 Odpovedať

    Tak velmi zaujimava obec az ma prekvapilo kolko sluzieb tam bolo. A pritom obec mala. Mali sme pekne pocasie tak sme spravili aj par turistických tras. Je tam vela moznosti. Vecer ist do kupelov no pohodicka.

Leave a reply