Saint Tropez panorama

Po stopách žandára zo Saint Tropez

Na našom roadtripe Talianskom a Francúzskom bol jediný pevný bod programu - mestečko St. Tropez. Vysvetlenie je jednoduché, žandár zo Saint Tropez bol obľúbený film našich spolupútnikov. A tak sme do tohoto prímorského hniezda luxusu išli obzerať okrem luxusných áut, jácht a celebrít aj filmové uličky a žandáreň.

Slnečné počasie, horúčavy a únava z cesty spôsobili mierne nevoľnosti hlavnému účastníkovi zájazdu, takže prechádzka po uličkách plných suvenírových obchodov bola relatívne rýchla 😉 Popozerali sme si aj maličkú mestskú pláž, pofotili sme si prístav, pozreli kotvenie jednej z luxusných jácht a vydali sme sa hľadať četníkovu stanicu. Po pár minútach blúdenia sme sa "plynulou" francúzštinou opýtali na Germanderie national a miestni nás ponavigovali 😉 Nenechali sme sa rozhodiť ani nákladným autom s cestármi, ktorý ako na želanie práve niečo rekonštruovali presne pred touto budovou. Našťastie sa o pár minút zdekovali a tak sme si mohli porobiť fotky pred žandárňou aj bútľavým stromom, ktorý stojí pred budovou.

gendarmerie nationale

Mestečko Saint Tropez ma veľmi unikátnu atmosféru a určite sa ho oplatí navštíviť. Okrem krásnych lodí, jácht, luxusných aut a zaujímavých miest máte šancu stretnúť celebrity, či zopár exotov. Nám sa podarilo napríklad vidieť takéhoto vedúceho školského zájazdu, ktorý viedol detičky s rozdielnymi ponožkami a nohavicami rovno pod zadok.

Adam

Leave a reply