energylandia - PoĽsko

Energylandia - Zábavný Park v Poľsku, nielen pre deti

Kto z nás so sentimentom nespomína na detstvo, keď sme sa veselo zabávali na kolotočoch, ktoré ku nám pravidelne prichádzali? Veľakrát nás tieto spomienky sprevádzajú po celý život a patria medzi to najcennejšie práve kvôli úžasnej radosti, ktorú nám tieto zážitky vtedy dávali. Našťastie tieto mini lunaparky nezmizli ani v 21. storočí a zmenili sa na skvelé zábavné parky, v ktorých na svojich návštevníkov čakajú nielen detské atrakcie, ale aj lákadlá pre dospelých. Takýmto parkom, ktorý si už získal meno jedného z najlepších v Európe, a možno aj na svete, je v Poľsku sa nachádzajúca Energylandia, ktorá každý rok privíta viac ako milión turistov.

energylandia - PoĽsko

Moderný zábavný park je miestom, na ktorom si každý, bez ohľadu na vek, nájde niečo pre seba. Navyše sú pripravené atrakcie veľmi často určené pre dospelých. Vďaka moderným technológiám a inžinierstvu vznikajú stále vyššie, rýchlejšie a zdanlivo v rozpore s fyzikálnymi zákonmi fungujúce atrakcie, vďaka ktorým naše srdca bijú rýchlejšie a adrenalín nám nedovoľuje zaspať ešte dlho po poslednej jazde.

Všetci, ktorí hľadajú extrémne zážitky, by mali navštíviť Energylandiu, ktorá sa nachádza v obci Zator - na polceste medzi Krakovom a Katovicami. Na 26 hektároch návštevníkov čakajú 4 zóny, vrátane extrémnej zóny určenej pre dospelých. Čo čaká na milovníkov adrenalínu?

energylandia - PoĽsko

Predovšetkým by sme Vašu pozornosť chceli upriamiť na Mega Coaster Hyperion - čiže novinku roka 2018. Jedná sa o najvyššiu a najrýchlejšiu horskú dráhu v Európe. 77 metrov výšky, 80-metrový spád, 85 stupňový náklon, 140 km/h, beztiažový efekt, kladné a záporné preťaženie. Niečo takéto ešte v Európe nebolo! Energylandiu sa oplatí navštíviť už len pre jazdu na Hyperione, ale to nie je všetko!

Milovníkov vodného šialenstva čaká celosvetovo najväčší a najrýchlejší Speed Water Coaster, čiže spojenie horskej dráhy a plavby. 60 metrová výška, 110 km/h a hektolitre vody zaručujú nezabudnuteľné zážitky. Prahnete po väčšom množstve vody a zážitkov? Novinkou v Energylandii je aj zóna Tropical Fun, ktorá sa nachádza vo Vodnom Parku - jedná sa o ďalšie „naj“ Energylandie - najväčší otvorený Vodný Park v Poľsku. 10 tobogánov s rôznou úrovňou obtiažnosti pre osoby všetkých vekových kategórií. Za pozornosť stojí najmä atrakcia vytvorená pre milovníkov adrenalínu pod názvom Kamikadze - čiže podlaha prepadajúca sa pod nohami, obrovská rýchlosť a 90 metrový pád do neznáma.  Ste naozajstný Kamikadze alebo Vaše srdce začne biť trocha rýchlejšie? Ďalej je tu pre Vás Exotic Fun, hoci jeho názov znie nevinne, zaručuje ostrú jazdu v každom smere. Je to jediná takáto atrakcia v Poľsku!

Alebo chcete zažiť silu Tsunami? Pozývame Vás na Tsunami Dropper! 40 metrová zhadzovacia veža, silná ako Tsunami. A keď príde čas vysušiť sa, pomôže Vám v tom vietor počas jazdy na ďalšej extrémnej horskej dráhe Energylandie. Formula Roller Coaster ponúka 100 km/h už za 2 sekundy! Je to pre Vás málo? Nasadnite na Space Gun, čiže 16 metrové ramená a dve gondoly, ktoré sa pohybujú v opačných smeroch. Tu neexistujú dve rovnaké jazdy! Neváhajte ani chvíľu a skúste, ako funguje Aztec Swing, čiže kyvadlo, ktoré sa otáča rôznymi smermi a okolo vlastnej osi. A ak hľadáte to najlepšie, nesmiete vynechať jazdu na horskej dráhe Mayan, ktorá má v rebríčku hodnotenie 10/10. Zažite preťaženie ako v stíhačke F16!

energylandia - PoĽsko

Extrémna zóna prináša výnimočnú zábavu pre milovníkov silných zážitkov. Je to nielen kráľovstvo extrémnych horských dráh, ale aj horská dráha emócií!

A ak Vaše srdce bije silnejšie, keď vidíte vzdušné akrobacie na motorkách, bicykloch alebo autách, na ďalšiu atrakciu Vás pozývajú kaskadéri v niekoľkých show, ktoré sú v Energilandii pre Vás pripravené: Extreme, čiže motocykle, bicykle, autá, štvorkolky a tí najlepší kaskadéri. Tu nie je miesto na najmenšiu chybu a všetko je dopracované do posledného detailu. Turbo Speed Racing, čiže show orientovaná na rýchlosť. Hluk motorov a nebezpečné manévre. Flying Kings, čiže vzdušné, hrôzostrašné kúsky na motorkách a bicykloch.

Energylandia dokazuje, že Zábavný park nie je miestom určeným len pre deti, ale je určené aj dospelým, ktorí chcú a vedia ako sa dobre zabávať. Je to miesto, na ktorom nájdete výnimočné zážitky a kde Vaše srdcia začnú biť rýchlejšie a adrenalín Vám nedovolí zaspať ešte dlho po návrate domov. Je to spojenie moderných technológií a inžinierstva pre účely dobrej zábavy a vďaka ktorým sa budete smiať až sa budete za bruchá chytať, kričať až do zachrípnutia a baviť sa až Vám dojdú aj tie posledné sily!

 

Web: https://energylandia.pl/sk/ 

Vstupné:

Dospelí : 109 PLN (25,51 €)

Deti do 140 cm: 59 PLN (13,81 €)

Deti do 3 rokov: 1 PLN (0,23 €)

 

Leave a reply