Algarve - najkrajšie pláže v Portugalsku

Algarve - najkrajšie pláže v Portugalsku

Rozmýšľate kam sa vybrať na dovolenku? Hľadáte krásne piesočné pláže a priezračné more? Vyberte sa do Algarve a nájdete tu najkrajšie pláže v Portugalsku. Algarve ponúka na výber desiatky pláží od prírodných, tichých a neprebádaných útesov až po dlhé a široké pláže so slnečníkmi a službami pri väčších mestách.
Praia da Marinha

Azurové more a krásne útesy zaradili pláž Marinha podla Michelin sprievodcov na zoznam top 10 pláži v Európe. Ak si túto populárnu turistickú destináciu chcete cez leto odfotiť bez húfov turistov, budete si musieť privstať 😉 Ak sa vám bude zdať, že práve na najkrajších miestach pri zaujímavých kamenných útvaroch v mori je pláž voľná a bez uterákov, tak je to preto, že poobede priechod zaplaví príliv a spolu s vecami sa budete musieť prebrodiť na suchý breh;)

 

Zambujeira do Mar

Na nádherné útesy so širokými plážami tu  dozerá z výšky ikonický kostolík. Surferi aj backpackeri sem chodia nielen pre krásne more, ale aj slávny augustový festival Festo do Sudoeste, na ktorom sa zúčastňujú prestížni hudobníci. V mestečku nájdete viaceré reštaurácie s morskými plodmi a lokálnymi pochúťkami.

 

Praia de Benagil

Praia Benagil

 

Aj keď sa v ostatných rokoch najfotogenickejšie miesta stávajú turistickými pascami, kde sa predierate lakťami pomedzi selfičkárov, Praia de Benagil bola pre mňa jeden z highlightov našej dovolenky v Portugalsku. Nečudo, že krásna ikonická jaskyňa s otvorom v strope sa objavuje na množstve pohľadníc a ilustračných obrázkov z Algarve.

Rybolov v tejto oblasti nahradil v polovici minulého storočia turizmus a stánok, poskytujúci prehliadky jaskýň na loďke, bol od rána zaneprázdnený húsenicou ľudí čakajúcich v rade. Za 20 eur vám miestni rybári ukážu 15-20 jaskýň a zaujímavých útesov. Kým sme sa však dostali na rad, všetky lode boli už vypredané až do 14-tej, a tak sme museli do jaskyne preplávať 😉 Aj keď more môže byť  zradné, skúsení plavci zdolajú trasu do jaskyne za 5-10 minút. Ak nie sú veľké vlny, bez problémov preplávajú z pláže aj deti (pre istotu je však lepšie zobrať so sebou minisurf, alebo nafukovačku).

Praia Galé

 

Ak hľadáte dlhú a širokú pláž so službami, tak takmer v strede Algarve blízko mesta Albufeira sa nachádza populárna pláž pre rodiny s deťmi a skvelou surferskou školou pre začiatočníkov. Behom pár hodín sa môžete naučiť základy, ako sa postaviť na surf a chytiť nejakú tú vlnu 😉

 

Praia da Falésia

Praia Falésia

Falésia patrí s viac ako 6 km piesočného pobrežia k najdlhším plážam v Algarve. Nachádza sa medzi väčšími mestami Vilamoura a Albufeira je tu preto aj viac služieb, reštaurácii a aj ľudí. Pomalý spád pláže do mora je ideálny pre rodiny s deťmi.

 

Faro

Pekné pláže, blízky národný park Ria Farmosa a lietadlá nad hlavou každých pár minút - to je Faro. Ak máte pred odletom z Fara čas na celodenný výlet, určite si pozrite priľahlé ostrovy (Farol - Culatra, Desierta), ktoré vás očaria krásnymi plážami.

 

Praia da Ilha de Tavira

praia tavira

Aj keď väčšina pláží vo východnej časti Algarve je ťažšie dostupných (pobrežné ostrovy, nevyhnutná plavba trajektom),  ponúkajú pokojnejšie more s teplejšou vodou. Tavira je nekonečný (11 km dlhý) piesočný pás, kde si to svoje nájde každý, od rodín s deťmi, ktorým padnú vhod obchody, reštaurácie a služby, až po pokojnejšie miesta pre nudistov.Booking.com

Adam

Leave a reply