Siena, Toskánsko

5 dôvodov prečo navštíviť Toskánsko

Toskánsko je nádherný región v strede Talianska. Návštevníkov láka scenéria krásnych kopcov a vinohradov, historické mestá, umelecké diela, skvelé jedlo a víno zo známej oblasti Chianti. Nech sa rozhodnete vybrať kdekoľvek, dovolenka v Toskánsku bude určite patriť medzi krásne zážitky.

Na bookingu máte k dispozícii výber z viac ako 10 tisíc možností ubytovania v Toskánsku od hotelov, apartmánov až po agroturizmus. Pozrime si zoznam tých najkrajších miest, ktoré Toskánsko ponúka.

 

Florencia

Ponte Vecchio, Florencia, Toskánsko

Centrum renesančnej architektúry patrí medzi najobľúbenejšie destinácie milovníkov kultúry a umenia. Prezývku talianske Atény si vyslúžila Florencia najmä pre krásne renesančné budovy a diela umelcov ako Michelangelo, Botticelli a Leonardo da Vinci. Nám vo Florencii lialo ako z krhle, takže sme si palác Pitti pozreli len z auta, záhrady Boboli sme vynechali, okolo kópie sochy Dávida na námestí Plazza de la Signoria sme len prebehli a množstvo pamiatok sme jednoducho vynechali.
Dávid, Florencia - MichelangeloDuomo Florencia, Toskánsko

Keď si človek umyje auto alebo okná, ihneď začne pršať. Preto sme po hodine moknutia verili, že keď si kúpime od černoškov hračkárské dáždniky, liať o chvíľu prestane. Dážď prešiel do mrholenia, a tak sme si vychutnali aspoň prechádzku po starom moste s klenotníctvami Ponte Vecchio, nádhernú a obrovskú mramorovú Cattedrale de Santa Maria del Fiore a skvelú malinovú zmrzlinu. Ak sa rozhodnete navštíviť aj kostoly a galérie, je lepšie vyhradiť si na Florenciu určite aspoň 2 dni, pretože rady pred múzeami a Galleria degli uffizi sú aj na niekoľko hodín.

 

Pisa

Pisa - katedrála a šikmá veža

Mesto Pisa preslávila 56-metrov vysoká šikmá veža, ktorá je doslova svetovou ikonou. Veža sa pri svojej výške momentálne odkláňa od osi o približne 4 metre, oproti osi sú to až 4 stupne. V minulosti bola naklonená ešte viac, ale rekonštrukciami v rokoch 1990 - 2001 ju trošku narovnali. Je to určite najfotogenickejšie turistické miesto najmä pre kreatívnych fotografov. Môžete sa s vežou odfotiť z mnohých miest aj tak, aby nezavadzali v zábere tisícky iných turistov.

Šikmá veža Pisa, Toskánsko

Na Pise je krásne to, že najkrajšie historické budovy nie sú poznačené modernou výstavbou a sú dostatočne vzdialené od hotelov, parkovísk a reštaurácii. Najznámejšia je šikmá veža v Pise, ale aj okolité budovy s katedrálou a nádherné mestečko stoja za návštevu, aj keď Pisa nie je úplne typický predstaviteľ pre Toskánsko.

 

Siena

Siena, Toskánsko

Nádherné historické mesto s netradičným vejárovitým námestím Piazza del Campo, lemovaná reštauráciami a kaviarničkami, zaujímavou fontánou radosti a palácom s obrovskou vežou Torre del Mangia. Siena je označovaná za jedno z najkrajších stredovekých miest Talianska. Zdobia ju typické kamenné uličky historického centra, veľkolepá katedrála a pevnosť.
Siena, námestieSiena Katedrála

 

 

San Gimignano

Stredoveké veže San Gimignano v hmle

Krásne historické kamenné mestečko so 14-timi stredovekými vežami sa hrdo týči nad toskánskymi kopcami s olivovníkmi a vinohradmi. Voľakedy významné centrum obchodu a pestovania šafránu dnes láka turistov okrem nezvyčajnej architektúry napríklad aj najlepšou zmrzlinou na svete. Na námestí sme ochutnali zmrzlinu Gelaterie Dondoli, ktorá sa hneď pri vchode pýši víťaznými titulmi zo sezón 2006/2007 a 2008/2009. Mestečko San Gimignano ponúka pohľad na prekrásne kamenné budovy a množstvo obchodov so suvenírmi a lokálnymi špecialitami. Podobných dediniek je v okolí viac, pre milovníkov série Twillight určite odporúčam navštíviť mestečká Volterra, Montepulciano či Montalcino, ktoré pripomínajú scény z upírskych filmov.
san gimignano budovynajlepšia zmrzlina na svete - Toskánsko

 

Chianti región

Chianti - vinársky región v Toskánsku

Toskánsko nepochybne patrí medzi obľúbené gastro destinácie. Skvelé jedlá pre milovníkov talianskej kuchyne, cestovín, morských plodov, bazalky, olivového oleja, sušenej šunky, parmezánu, zmrzliny, sladkého pečiva a červeného vína. Slávny región Chianti je posiaty vinohradmi a vinárňami, kde môžete ochutnať miestne vína, alebo obdivovať nádhernú scenériu zelených kopcov a podmanivých stredovekých dediniek.

Chianti región, Toskánsko

 

Vyberte si z množstva nádherných hotelov a viliek v Toskánsku za skvelé ceny:


Booking.com

Adam

3 comments

  1. Avatar
    Toskánsko a Provensálsko autom za 10 dní 5 júla, 2014 at 15:46 Odpovedať

    […] Toskánsko a Provensálsko patria medzi najvyhľadávanejšie regióny v Európe. Skvelé jedlo, víno, vôňa rozkvitnutých levandulí, nádherné dedinky a mestá plné pamiatok nás podobne ako turistov z celého sveta prilákali na juh Francúzska a do stredu Talianska. Rozhodli sme sa spraviť “roadtrip” autom a k týmto nádherným regiónom pridať ešte zopár krásnych a zaujímavých miest po ceste. […]

Leave a reply