Alghero - cestovanie po Sardínii

Staré mesto - Alghero

Do mesta Alghero sme prišli z Cagliari autobusom. Ale to by nebolo Taliansko, aby ste sa sem dostali priamo. Hľadajte spojenie cez Sassari. Trochu sme mali síce problém zistiť, kedy presne bus ide, ale nakoniec sme bez väčších ťažkostí s jedným prestupom slávnostne vystúpili v Alghere. Určite je jednoduchšie prenajať si auto priamo na letisku v Alghere alebo Cagliari a netrápiť sa miestnou dopravou.

Ubytovanie sme mali dopredu rezervované, vybrali sme si B&B Elios, pretože hotely sú tu naozaj veľmi drahé. Naša hostiteľka nás už čakala vysmiata pred dverami, ukázala nám parádny byt (asi 10 min. pešo od mora), v ktorom prenajímala dve izby, ale druhá bola prázdna, čiže sme mali celý byt pre seba. Každej izbe prislúchala jedna kúpeľňa na chodbe. Hostiteľka nevedela ani fň po anglicky, našťastie taliansky ako tak rozumiem. Dostali sme od nej nejakú mapku, kde nám vyznačila, čo by sa nám mohlo páčiť. Byt bol krásny, čistý, veľmi príjemne zariadený. Výhľad sme mali na susedove ovečky, ktorým ráno cinkali zvončeky na krku a demonštratívnym meeeee sa dožadovali svojej stravy. Bolo to milé prebudenie, také nečakané spojenie s prírodou.

B&B Elios Alghero

 

Na Alghero sme mali tri dni rovnako ako na Cagliari. Ako prvé sme si išli pozrieť pláž a promenádu. Miestna pláž je príjemná, čisté more a biely piesok. Ak pôjdete po promenáde smerom do starého mesta – stále rovno do kopca – narazíte na Informácie pre turistov, kde sa konečne dohovoríte po anglicky. Dostanete ďalšie mapky a trasy autobusov. Ak sa aspoň trošku viete orientovať, viac vám netreba.

My sme sa rozhodli, že chceme vidieť krásne pláže a jaskyňu Grotto di Nettuno. Ak nemáte k dispozícii auto, nezúfajte, veľa krásnych miest sa dá vidieť aj autobusom, pomerne lacno a bez problémov a  vzhľadom k tomu, ako Taliani otrasne šoférujú, sme so svojim výberom dopravy boli celkom spokojní.

Okrem hlavnej pláže v Alghere sa môžete vydať plážovými autobusmi – na vzdialenejšiu Spiaggia di Muggoni, alebo ďalej na Le Bombarde, ktorá susedí s plážou Lazzaretto. Vedú k nim krásne chodníčky cez píniové lesíky. Nám sa najviac páčila asi pláž Mugoni, ak budete kráčať od hlavnej pláže smerom k lesu, objavíte romantické zákutia, kde sa môžete zložiť a vychutnať si tak samotu s výhľadom na nekonečné more.

Pláž Mugoni

 

Hľadáte dokonalú pláž na gýčové fotky ? Pláž Mária Pia sa vám bude páčiť. Nachádza sa iba kúsok za najbližšou plážou Alghera - Lido. My sme mali šťastie, že posledný augustový deň tu už nebolo veľa návštevníkov, a preto sme mali celú tú nádhernú scenériu len pre seba. Ak chcete mať pokoj, odporúčam vždy kráčať čo najďalej od bufetov. Zásobte sa vodou a nájdite si svoje opustené miestečko. Budete si môcť vyberať.

na pláži Mária Pia

 

Po večeri na promenáde sa vyberte na prechádzku do starého mesta – okolo prístavu. Je tu živo, v malých tavernách si môžete kúpiť suveníry a pokochať sa krásnymi historickými budovami, kostolmi, či hradbami.  Alghero má svoje čaro.

Aiwa

1 comment

Leave a reply