termálne kúpaliská a akvaparky

Najlepšie slovenské termálne kúpaliská a akvaparky

Slovensko je priam posiate množstvom akvaparkov a termálnych kúpalísk. Viete vlastne, aký je medzi nimi rozdiel? Zatiaľčo prvé menované sú orientované predovšetkým na oddych a zábavu, termálne kúpaliska disponujú minerálnou vodou, vytekajúcou z prameňov. Dnes už však medzi týmito dvoma typmi nevidíme až také rozdiely, dôležité je, že máme kam zobrať svoju rodinku k vode. Prinášame vám prehľad najlepších termálnych kúpalísk a akvaparkov na Slovensku.

Aquapark Tatralandia

Čím začať, ak nie najväčším akvaparkom u nás. V Liptovskom Mikuláši nájdete vodný svet pre všetky vekové kategórie. Množstvo tobogánov, bazénov, relaxačných a wellness zariadení vám vyrobí program na celý deň. Do Tatralandie ročne zavíta množstvo turistov, medzi ktorými dominujú Poliaci. Minerálna voda v bazénoch pôsobí blahodárne na dýchacie a pohybové ústrojenstvo.

termálne kúpaliská a akvaparky

Aquacity Poprad

Aj Vysoké Tatry sa môžu popýšiť luxusným akvaparkom. Bazény s vodou z geotermálnych prameňov ocení snáď každý - najmä mladšie ročníky, keďže mnoho z nich má zabudované trysky, prípadne vírivky.. K dispozícii máte aj slušne vybavené wellness centrum s komplexom sáun, ľadovou jaskyňou, soláriom a inými vychytávkami. Po večeroch sa v bazénoch konajú efektné laserové šou.
Termálne kúpalisko Vrbov

Zostaneme ešte v prostredí Vysokých Tatier - nájdete tu aj rozsiahle termálne kúpalisko Vrbov. Jeho vody bývajú považované za najlepšie z hľadiska pozitívneho vplyvu na ľudské zdravie. Blahodárne pôsobia na nervy, cievy, pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Bazén s protiprúdovým plávaním, dlhý tobogán a volejbalové ihrisko sú iba niektoré z príjemných bonusov.

Gino Paradise Bešeňová

najlepšie termálne kúpaliská a akvaparky - bešeňoná

By Adsek - Own work

Unikátna symbióza akvaparku a termálneho kúpaliska. Neďaleko Ružomberka vyviera voda z dvojkilometrových vrtov a pozitívny vplyv má nielen na zdravie, ale aj na krásu. Množstvo bazénov, tobogánov a iných atrakcii láka návštevníkov zo širokého okolia. Vychutnáte si tu aj umelé vlny a vírivky, rozmaznávať sa môžete nechať vo vychýrenom wellness centre.

Aquapark Senec

Nachádza sa v blízkosti Slnečných jazier a taktiež ponúka hrejivú liečivú vodu z geotermálneho vrtu. Nájdete tu viacero bazénov, tobogánovu vežu a šmýkačky. Jazdu na nafukovacích kolesách si užijete na tečúcej rieke Lazy River. Vodné trysky a vzduchový gejzír potešia najmä mladšie ročníky, pre športuchtivých tu nájdete aj ihriská na plážový volejbal a minifutbal.


Pobyty na Slovensku

Zanechajte odpoveď