Lacná dovolenka - tipy kam sa vybrať

Kvalitná dovolenka nemusí rodinu finančne zruinovať, dnes si dokážete užiť pobyt v zahraničí a pritom ešte aj ušetriť. Lacná dovolenka neznamená, že sa musíte obávať švábov v izbe, pokazeného jedla a vojenskej diktatúry pod oknom hotela. Dnes vám prinášame zopár inšpirácii na kvalitnú a naplňujúcu dovolenku.

Nemusíte sa báť, pokúsime sa vyhnúť tradičným (až otrepaným) destináciám, akými sú napríklad Chorvátsko či Bulharsko. Niektoré krajiny vás môžu prekvapiť, pretože na prvý pohľad vyzerajú draho. Nie je to však úplne pravda. Do niektorých krajín si priplatíte viac za cestu ale potom v krajine si žijete kráľovsky za malé peniaze.
Vietnam

Vojna je už dávno zažehnaná a táto ázijská krajina víta turistov s otvorenou náručou. Obrovským lákadlom sú najmä ceny, vo Vietname si spokojne vyžijete so zopár eurami na deň. Svojská miestna kultúra vás určite očarí, kĺbi v sebe pôvodné vplyvy s francúzskymi koloniálnymi. Krásny vidiek, rušné mestá - na svoje si tu príde každý. A nezabudnite sa ponoriť do miestnej gastronómie!

Bali

Prezývaný aj Ostrov bohov, tento plávajúci kus zeme patrí k veľmi populárnym turistickým destináciám. Väčšina rezortov sa sústredí najmä v južnej časti ostrova, kde si môžete lacno zasurfovať, prípadne využiť cenovo výhodné ponuky v baroch a reštauráciách. Obyvatelia ostrova sa nikam neponáhľajú a ich pokojný prístup k životu si vás ihneď získa. Bali je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú okúsiť exotiku za rozumný peniaz.

Šanghaj

Ak chcete zažiť ruch skutočného veľkomesta, táto čínska metropola ho ponúka až-až. Ak si nepotrpíte na päť hviezdičkové hotely, čisté a pohodlné ubytovanie sa tu dá nájsť aj za nižšiu sumu. Okrem toho by bolo hriechom v Šanghaji neochutnať rozmanitú ponuku pouličných predajcov jedla, ktorá našinca finančne nezruinuje. Letenka sem bude pravdepodobne najdrahšou položkou vašej čínskej dovolenky.

Srí Lanka

Miestna scenéria akoby z pohľadnice vypadla. Piesočnaté pláže poskytujú dokonalý komfort pre nenáročného turistu. Ubytovanie je veľmi lacné, za menší obnos si žijete veľmi slušne. Ostrov poskytuje viac než dosť aktivít na trávenie voľného času, či už ide o turistiku, vodné športy, prípadne ničím nerušený oddych. Rovnako lacná (a chutná) je aj strava.

India

Druhá najľudnatejšia krajina sveta je ďalšou lacnou destináciou. Ak sa vyhnete obrovským metropolám prešpikovanými značkovými predajňami a luxusnými hotelmi, dokážete si kráľovsky užiť dovolenku aj s nižším rozpočtom. Lacná strava aj lacné ubytovanie sa dajú nájsť relatívne ľahko. Problém nie je ani s dopravou, taxíky a vlaky sú pre našinca cenovo veľmi prijateľné.

Bolívia

Ak si nepotrpíte na pláže a more, určite pouvažujte nad návštevou tejto juhoamerickej krajiny. Ide iba o jeden z dvoch štátov na tomto kontinente, ktorý je vo vnútrozemí (ďalším je Paraguaj). Aj to je jeden z dôvodov, prečo je cenovo veľmi prijateľný. V Južnej Amerike patrí k najlacnejším, najmä čo sa týka stravy. Cenovo prijateľné je tu aj ubytovanie a štedrá ponuka kultúrnych podujatí.

 

Zanechajte odpoveď