najväčšie akváriá - titulka

5 najväčších akvárií na svete

Mali ste, prípadne máte doma akvárium? Pohľad na nerušene si plávajúce rybičky dokáže človeka zvláštnym spôsobom upokojiť. Garantujeme vám však, že také akvária, aké vám dnes predstavíme, v obývačke rozhodne nemáte.

Miestami sa dokonca môže zdať, že sa roly vymenili a ryby a morské živočíchy z pohodlia svojho domu obdivujú nás, ľudí. Toto sú tie najväčšie akváriá na svete.

Akvárium Georgia

najväčšie akváriá - Georgia

Prvenstvo na svete patrí tomuto americkému akváriu, jeho najväčšia nádrž má objem neuveriteľných 24 miliónov litrov. Žijú tu desaťtisíce rôznych živočíchov, vrátane vzácnych krabov, afrických tučniakov a ide o jediné miesto na Zemi okrem Ázie, kde funguje populácia žraloka veľrybieho. Návštevníci si môžu s vybranými morskými obyvateľmi zaplávať, prípadne ich nakŕmiť.
Akvárium Dubai Mall

Dubaj musí, prirodzene, vyčnievať a tak umiestnil svoje najväčšie akvárium (ktoré je zároveň veľkosťou druhé najväčšie na svete) do obchodného centra. Obrovská nádrž naplnená desiatimi miliónmi litrami vody je domovom viac než 33 000 morským živočíchom, vrátane žralokov a rají.

Akvárium Okinawa Churaumi

najväčšie akváriá - Okinawa Churaumi

Obrovský vodný svet sa nachádza aj v Japonsku, nádrž má objem 7,5 milióna litrov. Turisti tu chodia obdivovať najmä populáciu žraloka veľrybieho a manty. Sklo oddeľujúce morských obyvateľov od tých pozemských je hrubé 60 centimetrov, s rozmermi 8,5 x 22,5 metra. V dobe otvorenia išlo o najväčšie takéto sklo na svete.

Akvárium L'Oceanografic

Zastúpenie v tomto rebríčku má aj Európa, predovšetkým vďaka tomuto španielskemu akváriu. Nádrž naplnená 1,85 milióna litrami vody je domovom vyše 45 000 plavcov. Akvárium je postavené na systéme deviatich podvodných veží prepojených tunelom.

Akvárium Turkuazoo

Toto akvárium bolo otvorené iba v roku 2009 a tak patrí k najmladším na svete. Unikátne je tým, že nádrže pripomínajú zaplavené lesy a dažďové pralesy - sú plné rôznych rastlinných ekotopov. Najväčšia nádrž má objem 1,32 milióna litrov a žije tu viac než desaťtisíc morských živočíchov, vrátane žraloka tigrieho, rají a piraní.

Značkyakváriá

Zanechajte odpoveď